Značky

Nabízíme ty nejlepší efektové pedály z celého světa. Důraz dáváme především na kvalitu pedálů, poctivý zvuk a jedinečné provedení. Vyberte si z Daredevil Pedals, Old Blood Noise, Dr. Scientist a spousty dalších!

Značku Collision Devices založilo trio nadšenců ze západu Francie. Plni nových neotřelých nápadů, jak efekty kombinovat, vytváří pedály inspirující muzikanty k odvážným zvukovým experimentům. S prvotřídním designem boxů tak na pedal board přidáš hodně nadupanou krabičku, která se rozhodně neokouká.

Jako v laboratoři šíleného profesora si budete připadat, když svůj nástroj proženete jakýmkoliv pedálem Dr. Scientist. Netradiční krabičky vznikají v dílně manželů Clarkových v Britské Kolumbii. Ryan Clark navrhuje obvody, které rozhodně upoutají pozornost nejen spoluhráčů ve zkušebně ale také nejednoho fanouška pod pódiem. Pokud hledáte reverb, který zní jako dvě vesmírné lodě narážející do sebe (Ryanova slova), tremolo, které předpovídá cestování černými dírami (jeho popisy stojí za přečtení) nebo sonický ekvivalent KPZ (vážně, podívejte na jeho stránky), jste na správném místě!

Na začátku měl zakladatel společnosti Death By Audio Oliver Ackermann prostou myšlenku, Aboslutní Destrukce Zvukem. Je to jedna ze společností, kterým není lhostejná komunita, kde podnikají. V Brooklynu obývají prostory, které slouží pro místí umělce. Oliver hraje na kytaru a zpívá v kapele, která o sobě prohlašuje, že je nejhlučnejší v New Yorku a to je jeho přístup k výrobě pedálů. Není divu, že jeho produkty využívají umělci jako Lou Reed, Flaming Lips, Radiohead, Red Hot Chilli Peppers, Edge, Trent Reznor, St. Vincent, Pearl Jam, má cenu pokračovat? Šlápněte si na jejich krabičku a uvidíte.

Philippe Herndon původně založil Caroline Guitar Company, aby mohl vyrábět kytary (nápověda je ve jméně). Jeho pokus rozšířit portofolio můžete posoudit sami. Vždyť jejich pedály prodáváme i my. Jejich cílem bylo vždy hledat nové cesty a odpovědi na otázky, které ještě ani nemáte na jazyku. Užijte si jejich svůdný lo-fi zvuk nebo se nechte převálcovat tónovou hradbou, jako celá řada jejich zákazníku, od Linkin Park přes Wilco, Rival Sons až k dnes již nestárnoucímu Chrisu Cornellim.

Za úspěchem Earthquaker Devices stojí hlavně kapela The Black Keys. Jejich kytarista Dan Auerbach si totiž pro svou tvorbu oblíbil fuzz Hoof, a ten se tak rychle stal vlajkovou lodí téhle firmy z amerického Ohia. Výroba se kvůli rostoucí popularitě přesunula po pár letech ze sklepa zakladatele Jamieho Stillmana do dvoupatrové haly a produktová řada se rozrostla o desítky dalších pedálů – od fuzzů, overdrivů a distrortionů, přes modulační krabičky a delaye, až po nekonečné vesmírné reverby. Jejich pedály jsou nerozšlápnutelné a zdobí pedalboardy kapel jako Queens of the Stone Age nebo The Strokes.

Stačí se jenom letmo podívat na industriální krabičky Fairfieldu a hned vám začne vrtat hlavou, co má na nich být tak výjimečného. Žádný lesk, žádná barva, prostě šedivé krabice. Jenže tady nemáte co dočinění s nějakými obyčejnými pedály. Každý z nich je doslova originál. Ta mistrovská díla, která byste čekali zvenčí, se odehrávají uvnitř. Každý kousek vám dokáže, že i zdánlivě neměnná věc, jakou je kytarový pedál, dokáže vytvořit něco, co byste vůbec nečekali. Od fuzzu, který má frekvenční sweep, až po ring modulátor s vlnovou modifikací... pokud chcete ze své kytary dostat něco úplně nového, teď už víte, kam sáhnout!